Az október rendkívül jól sikerült a tengerentúlon, bár a pénteki kereskedés nem ezt mintázta: ugyan jó hangulatban íveltek felfelé a piacok, kezdetben, az utolsó két órában az eladóké lett a főszerep, s meredeken esve búcsúztak az indexek. A szeptemberi személyi kiadások és fogyasztások adata csalódást okozott pénteken, a várt 0,2% helyett 0,1%-os növekedést publikáltak. A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi index októberi végleges számainak nem örülhetett a piac, a 92,5 pontos várakozás helyett 90 pontra esett a mutató az előző havi 92,1 pontról. A Chicagói beszerzési menedzser index azonban a várt 49,5 pont helyett 56,2 pontra emelkedett az előző hónapban.
Vegyesen üdvözölték a hétvégét az európai börzék. A FTSE 100 index egyedüliként fél százalékos esést könyvelhetett el magának, míg a CAC 40 0,2%-os, a DAX index pedig 0,5%-os plusszal búcsúzott. A német konzervatív CDU és a CSU vezetői úgy látszik megegyeztek a menekültkérdésben, így Angela Merkelnek nem kell félnie a koalíció felbomlásától. Az egyik intézkedés, hogy a menekültek számára tranzit zónákat hoznak létre, ahonnan a belépésre nem jogosultakat hazaküldik.
A kínai kormány a 2016 és 2020 közötti 5 éves időszakra a gazdasági növekedés további lassulásával számol. Előrejelzésük szerint évi 6,5-7%-kal növekedhet majd a kínai gazdaság, ami megfelel a nemzetközi intézmények és elemzőházak előrejelzésének. A kínai PMI a statisztikai hivatal adatai alapján októberben változatlanul 49,8 pont lett, elmaradva az 50 pontos várakozástól. A ma reggel közzétett Caixin PMI viszont enyhe pozitív meglepetést mutatott. Az index értéke 48,3 pont lett, felülmúlva a 47,2 pontos szeptemberi értéket és a várt 47,6 pontot is, azonban még így is a gazdasági zsugorodást jelző 50 pont alatt van.
A 310-es szint bűvöletében töltötte a pénteki kereskedést a forint, az euróval szemben. Ugyan sikerült 309,2-ig is erősödnie, végül gyengüléssel zárta a hetet a hazai fizetőeszköz.