Lefelé zuhanással indították a tegnapi kereskedést a tengerentúli börzék, s bár később megérkezett a fordulat ez sem volt elég a hátrányuk leküzdésére, így a mutatók nulla környékén búcsúztak. Az Apple tegnap piaczárás után publikálta második negyedéves számait. A főbb sorokon alulmúlta a társaság az elemzők várakozását, az árbevétel 50,6 milliárd dollár volt az előző három hónapban, miközben a piaci konszenzus 52 milliárdot jósolt. Az egy részvényre jutó profit 1,9 dollár volt, ez 10 centtel alacsonyabb
a várakozásnál. Az Ebay első negyedéves számainak örült a piac, mert a zárás utáni kereskedésben 1,1%-ot emelkedett az árfolyam. A társaság árbevétele az első negyedévben 2,14 milliárd dollár volt, felülmúlva a piac 2,08 milliárd dolláros várakozását. A részvényenkénti profit 47 cent volt, ami 2 centtel magasabb a konszenzusnál. A Twitter árbevétele 36%-kal 594,5 millió dollárra bővült az első negyedévben, de még így is elmarad a 607,5 millió dolláros várakozástól. A Markit által publikált szolgáltatóipari beszerzési menedzser index áprilisi előzetes értéke 52,1 pont lett, ami megfelel az elemzők várakozásának.
Vegyes képet rajzoltak a mutatók grafikonjai a tegnapi, európai kereskedésben. Az Európai Unió azon dolgozik, hogy 2020-at követően felgyorsítsa a széndioxid kibocsátás visszafogását. Az eredeti tervekben még 2,2%-os éves csökkentési ütem szerepelt, ezt tervezik most évi 2,4-2,6% közé emelni. Ha bekövetkezik egy ilyen lépés, az a széndioxid kvóta árának emelkedését okozná, ami például negatív lenne a széntüzelésű erőművek üzemeltetőinek, ugyanakkor pozitív lenne a gáztüzelésű erőművekre nézve.
Tegnap számos japán vállalat tette közzé negyedéves beszámolóját, melyek jellemzően csalódást keltettek. Az erős jen negatívan hatott a vállalatok exportképességére.
312,5 környékéről fordult tegnap a forint, az euró ellenében. Az MNB óvatos nyilatkozata miatt végül 311,7-ig erősödött a hazai deviza árfolyama.