A tengerentúli tőzsdéknek nem lehet okuk panaszra, ami az elmúlt első negyedévben letett eredményeket illeti, ám tegnap nem a jó hangulaté volt a főszerep. A vezető mutatók így ugyan csak mérsékelten, de a negatív tartományban zártak. Ha Amerika gazdasága a jelenlegi pályán marad, akkor folytatódni fog a monetáris politika normalizálódása. A negatív kamatláb pedig nincs napirenden, nyilatkozta tegnap William Dudley New York-i Fed elnök. A friss segélykérelmek száma 276 ezerre emelkedett a múlt héten, amely rosszabb a várt 265 ezernél. A chicagói beszerzési menedzser index az előző havi 43,6 pontról 53,6 pontra emelkedett márciusban, amely az 50,7 pontos várakozásokat is meghaladta.
Kivétel nélkül a negatív tartományban zártak tegnap az európai piacok. Az eurózóna márciusi inflációs adata 0,1%-os mínuszt tartalmazott tegnap a várakozásoknak megfelelően, ami 0,1%-os emelkedést jelent az előző havi adathoz képest. A maginfláció pedig 0,8%- ról 1,0%-ra emelkedett. A következő hónapokban hasonló értékekkel találkozhatunk, és csak az év második felétől indulhat meg a mutató értéke. Benoit Coeure, az EKB tagja szerint nincs kizárva, hogy további kamatvágásra kerül sor, azonban nagyon negatív értékben nem gondolkodnak a kereskedelmi bankok jövedelmezősége miatt. Ugyanakkor nem felejtette el hozzátenni, hogy más instrumentumokat is bevethet a tanács, ha szükségét érzi.
Váratlanul nagyot emelkedtek a kínai beszerzési menedzser index adatok. A piaci alapú Caixin PMI értéke 48,0 pontról 49,7 pontra emelkedett. A statisztikai hivatal által közzétett beszerzési menedzser index értékek is nagyot emelkedtek. Az iparban 49,0 pontról 50,2 pontra, vagyis ismét az expanziót jelző 50 pontos érték fölé emelkedett az index. A szolgáltató szektorban is bővülést mértek, 52,7 pontról 53,8 pontra emelkedett az index értéke.
Minimális mértékben ugyan, de erősödni tudott tegnap a forint, az euró ellenében. A hazai fizetőeszköz árfolyama 313,7-en zárt.