A kansasi Fed elnök kamatemelést preferáló beszéde, és az olajár további zuhanása csak tetézte, az amúgy is jelenlévő rossz hangulatot tegnap a tengerentúlon, így a vezető mutatók jócskán a negatív tartományban búcsúztak. A piacon érzékelhető pánik nem meglepő, emiatt nem fogja a jegybank elhalasztani a további kamatemeléseket, nyilatkozta tegnap Esther George kansasi Fed elnök, nyíltpiaci szavazótag. Ráadásul kiemelte, hogy a Fed későn ugrott neki a kamatemelési ciklusnak, a munkaerőpiac stabil, a gazdasági növekedés is kedvező, így van tér a további kamatemelésekhez. A Yahoo bevételei 15%-kal 1 milliárd dollárra csökkentek, ami 52 millió dollárral kisebb esésnek felel meg, mint amit a piac várt. A 4,4 milliárd dolláros nettó veszteséget számos leírás rontotta, csak az akvizíciókhoz kapcsolódóan 1,2 milliárd dollárt írt le a cég. A tisztított eredmény részvényenként 13 cent lett a várt 12 cent helyett. A cég az előzetes várakozásoknak megfelelően 15%-kal csökkenti munkaerő létszámát, amitől évi 400 millió dolláros megtakarítást vár, továbbá eszközöket értékesítene. Marissa Mayer az Alibaba részesedés leválasztását vagy kiszervezését továbbra is támogatná.
Déli volt az irány, tegnap az európai tőzsdéken, így az indexek pluszokban zárták a kereskedést. Yves Mersch, az EKB Igazgatótanácsának tagja szerint nemcsak az olcsó olajár, hanem a kínai és a feltörekvő piaci növekedési kilátások is kockázati faktorként jelentkeznek az EKB számára. Szerinte az eszközök vásárlása terén a „határ a csillagos ég”.
Tegnap 5%-ot esett az olajár, így ismét 30 dollár alatt van a WTI típusú kőoalj árfolyama. A zuhanás oka leginkább a kínálati oldal erőssége, és a várakozások elülése, miszerint mégsem sikerült megegyezni a kitermelő országoknak egy esetleges kvótavágásról.
Izmosan kezdte a forint a tegnapi kereskedést az euró ellenében, még 310 alá is leszúrt az árfolyam, de napközben élesváltással a gyengülés útján indult el, s 312-es szinten zárt a hazai fizetőeszköz.