Nem indult jó hangulatban a hét tegnap, a tengerentúlon. Bár napközben megindultak felfelé a vzető indexek, a Nasdaq így is a negatív tartományban zárt. Hazai idő szerint fél 4-kor nyitnak az amerikai tőzsdék, a vasárnapi óraátállítást követően. Az USA gazdasága jól teljesít, az infláció stabilizálódik, a foglalkoztatottság pedig látványosan növekszik. Negatív kamatszint bevezetése szükségtelen, a Fed a továbbiakban is a beérkező adatok fügvényében dönt – nyilatkozta a CNBC-nek John Williams San Francisco-i Fed elnök. A pénteken befutott negyedik negyedéves GDP adat felülmúlta a konszenzust. A gazdaság 1,4%-kal bővült, miközben az elemzők 1%-ra számítottak. A függőben lévő lakásértékesítések éves alapon 5,1%-kal bővültek februárban, amely lényegesen jobb a várt 0,4%-os zsugorodásnál.
Egyes híresztelések szerint ugyan Németország támogatta az EKB lazításait, elképzelhető, hogy mégsem ért velük egyet. Az esetlegesen kialakuló eszközár buborék mellett problémát jelenthet, hogy a periféria országok „rossz eszközeinek” mérlegbe való bekerülését később az adófizetőiknek kell megfizetniük.
Februárban a japán munkanélküliség váratlanul 3,3%-ra emelkedett a múlt havi és egyben várt 3,2%-ról. A kiskereskedelmi forgalom sem hozott jó eredményeket. Februárban év/év alapon mindössze 0,5% volt a bővülés mértéke, miközben a piac 1,6%-os növekedésben bízott.
A múlt heti markáns gyengülést követően a forint a 313,5-ös szint környékén oldalazott az euróval szemben.